Blog Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler


Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Blog açmak için gerekli tüm bilgi içeriğini ve tamamen sonuç odaklı yazıları okuyabilirsiniz. Blog açmak için bilmeniz gerekenler ve açtıktan sonra neler yapmanız gerekenleri anlattığımız yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Blog açmaya başlamadan önce bilmeniz gereken bazı püf noktalar var tabi. Sadece püf noktalar değil aslında kafanızda oluşan sorulara da yanıt bulmamız gerekli. Blog açmak için çok bilgiye veya çok çok profesyonel olmanıza gerek yok. Bu yazımız ile birlikte öncesinde neler yapmanız gerektiğini daha iyi kavramış olacaksınız. Blog nasıl açılır adlı rehberinde satın alım ve nedenlerini bulabilirsiniz.

Blog Açmak İçin Bilinmesi Gereken Bilgiler

Çok sorulan sorulardan biri Blog Nedir?

Blog, kişisel veya kurumların kendi sayfalarında firmaları hakkında veya seçtikleri bir konu hakkında bilgi içerikli paylaşımların ve duyuru, kampanyaların olduğu yazı odaklı sitelere Blog denir.

Başlamadan önce kaygılarınız veya yapamazsam diye korkularınız var ise bunları bir kenara bırakarak düşünmelisiniz. Kendi anılarınızı veya gezdiğiniz yerleri bile anlatabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir kişisel blog sayfası oluşturmayı düşünüyorsanız, Kişisel Blog Nasıl Açılır adlı yazım tam size göre olacaktır.

Blog açmadan önce kararsız olduğunuz bir şey ise ” Ben sitemin içeriğini nasıl bulacağım ” diyorsanız eğer Blog Fikirleri adlı yazımı inceleyerek kendinize uygun gördüğünüz bir konuyu ele alabilirsiniz. Bu şekilde konunuzu bulmuş, web sitenizin adını düşünmüş ve blog kurmaya hazırsınız demektir. Tabi bundan önce bilmeniz gereken bazı noktalarda var tabii 🙂 Biz devam edelim.

Blog Açmak İçin Ne Kadar Lazım?

Kendinize ait bir blog sitesi oluşturmak çok büyük tutarlara neden olan bir şey değildir. Bir çok firmadan bir çok ürün arasından kendi bütçenize göre seçimler yapabilirsiniz.

Bu fikirde olan kişilere yanıtım tabii ki de ” HAYIR “. Blog sitesi açmak çok büyük maliyetlere maal olan bir şey değildir. Bununla ilgili sizin gözünüzü korkutmasınlar buna izin vermeyin. Çoğu kişi bu tip işlemlerin ücretini 400-500 TL gibi bir paralar da bilse de alakası yok. Aslında bir blog sitesi açmak en düşük maliyeti sadece 15$ hemde bu fiyat Yıllık….

 

Blog açmak için sadece hosting ve domain ücretini ödeyeceksiniz. Zaten kişisel blog nasıl açılır rehberinde bu konu ile alakalı satın alım işlemlerini gerçekleştiriyor olacağız. En uygun ve en kaliteli firmayı tercih ederek, en doğru paketi seçmeniz için bol seçenekli ucuz bir hosting firmasını tercih ettim. Satın alım işlemlerini daha önceden yapmak istiyorsanız Hadi Buraya..

Blog Açmak Çok Zamanımı Alır mı?

Tüm gününüzü alacağını düşünmüyorum. Blog açmak sadece 30 dakikalık uğraşınız sonunda blognasilacilir.com gibi bir web sitesi sahibi olabilirsiniz.

Tek takılacağınız yer tasarım seçimi olacaktır. Kendi zevklerinize ve kriterlerinize göre bir tema bulmak gerçekten sizler için zor olacaktır. Birde site ismi bulmak zaman zaman zaman.. Kafanızda hazır hoşunuza giden bir domain adı varsa işimiz kolay demektir.

Siteyi açmak uzun sürmez, sitenin tasarımını seçmeniz, düzenlemeler yapmanız çok çok zamanınızı almaz. Ancak içeriğine makale girerken zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın.

Kimi blog siteleri sadece 10-15 dakikada 350-400 kelimelik yazılar hazırlayarak direk yayınlıyorlar. Tabi bunu yapmayın demiyorum kullanıcıya okutacak ve okurken zevk alacak makaleler hazırlamanız daha başarılı olacaktır.

 

Blog Açmak İçin Profesyonel mi Olmalıyız?

Bir site açmak için profesyonel olmaya hiç gerek yoktur. Kimse bunu doğduğu gibi hemen öğrenmiş değil tabii ki. Blog açmak herkesin yapabileceği bir iştir. Çünkü bir işi deneyimleyerek ancak bir yerlere getirebilirsiniz. Örnek olarak bir makale yazarken o makale için ele aldığınız konu hakkında yaptığınız araştırma size bilgi olarak geri döner.

Bunların hepsini yazılarınızı hazırlarken kendinizde tecrübe edeceksiniz. Sizlere kısaca söyleyebilirim ki kesinlikle profesyonel olmaya gerek yoktur.

Ücretsiz Blog Açmak Doğru mu?

Bu soruya gelmeden önce kafanızda ki soruyu tahmin edeyim. ” İnternette o kadar ücretsiz blog açma, ücretsiz site açma rehberleri varken neden para vereyim?”

Buna gülmek gerekir aslında. İnternette ücretsiz olarak sunulan hizmetlerin sahipleri sizin üzerinizden paraları kazansınlar, sizlerden reklam yapsınlar, sizde para vermiyorum sonuçta diye sevinin. Bunu “Beyin Bedava” sözüyle de özetleyebiliriz 🙂 Neden ücretini verip hizmet almalısınız size bunu anlatayım.

#Beyin bedava diye ücretsiz platformlara yönelmeyin. Size ilk başta cazip olan şeyler sonradan canınızı yakabilir.

#Para kazanma ihtimaliniz yok. Siz ücretsiz diye aldığınız hizmetlerden para kazanma umudu taşırken, sizi tamamen hayal kırıklığına uğratırlar. Çünkü reklam yapmak yasak 🙂

#Para vermeniz için kaynakları kısarlar. Ücretsiz aldığınız bu hizmetin kaynaklarını düşük verirken bir yandan da sunucuları da eski olur. Bu şekilde sizleri diğer sunuculara geçin diyerek diğer sunuculara almak isterler.

Blog Açmak Para Kazandırır mı?

En çok sorulan sorulardan biri olan bu soru aslında herkes tarafından yazılan ama tam olarak okuyucuların anlayamadığı bir konudur. Sizde bu soruyu sorduğunuzdan eminim. Blogtan nasıl para kazanılır?

Blogdan para kazanmak aslında gayet basit denebilecek kadar kolay bir işlemdir. Blog sitesi tamamen kurulduktan sonra adsense adlı google uygulaması sayesinde web sitenizde göstereceğiniz reklamlara gelen tıklama ve görüntüleme sayısına göre para alırsınız. Bu google adsense tarafında bir uygulamadır. Yasal ve her bloggerin kullandığı bir yapıdır.

Güzel ve hit dolu bir sitenin gerçekten güzel para kazandığını söyleyebilirim. Hobi olarak bir blog dahi açsanız ziyaretçiniz sosyal medyadan var ve günlük 1 yazı veya 2 günde 1 yazı paylaşsanız aylık 300-400 gibi rakamlarda paralar alabilirsiniz.

Örnek haber siteleri günlük yaklaşık 40-50’ye yakın paylaşım yapıyorlar ve reklamlar ağırlıklı devamlı. Aylık kazandıkları paraları hayal edebiliyor musunuz? Bundan dolayı bir web sitesi açıp yaygınlaştırmak gerçekten güzel paralar getirebilecek türdendir. Bundan dolayı  bu soruyu sormanıza dahi gerek yoktur.

Hala Blog Açmak İçin Duruyor musun?

Şimdi sıra geldi blog açma rehberinin tam detaylarına. Rehberimde satın alma işlemlerinden kurulum işlemlerine kadar adım adım göreceksiniz. Sadece görselleri bile takip etseniz sadece 10 dakikada satın alım ve kurulum işlemlerini tamamlamış olacaksınız. Tema seçimi ve içerik seçimleri dahil değil tabi ki. Yukarda bu konu hakkında detaylı bilgilendirme de sağlamıştım.

Blog açma rehberi ile sitenizden para kazanmaya hazır mısınız?

Sizlere herkesin bilmediği püf  noktaları devamlı yazı altında iletiyor olacağım. Devamlı güncel bir şekilde bilgilendirmeler sağlayıp makale başlıklarınızı nasıl seçmeli, konu içeriklerini nasıl araştırmanız gerektiği konularına bile gireceğim. Bu detaylı anlatımlara başlamak için haydi eğitime geçelim


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir