Blog Açmak İçin 9 Sebep!

Blog Açmak İçin 9 Sebep!

Mart 11, 2020 0


  1. Markalaşma: Kendinizi tanıtmak ve kişisel markanızı oluşturmak için blog açabilirsiniz. Bir işletmeniz varsa, yeni müşteriler bulmanız ve müşterilerle bağlantı kurmanın en iyi yollarından biri blog sahibi olmaktır.

  2. Üretkenlik: İstediğiniz yerden istediğiniz zaman yazarak insanların ihtiyaçlarına cevap olabilir, okur etkileşimleri ve bütüne katkı sağlamak nedeniyle enerjik ve motive olmuş hissedebilirsiniz.

  3. Para: Yeteri kadar zaman ve emek verirseniz bloğunuzdan para kazanabilirsiniz.

  4. Referans: İş başvurularınızda, bir alandaki bilginizi kanıtlamak için bloğunuzu referans gösterebilirsiniz.


Bir blog açmak, hayal edemeyeceğiniz fırsatlar sunabilir.
Bir blog açmak, hayal edemeyeceğiniz fırsatlar sunabilir.


  1. Yardım: Dünya’nın bir yerlerinde bir alanda sahip olduğunuz bilgiye, deneyime ihtiyaç duyanlar mutlaka vardır. Bu bilgi ya da deneyim size önemsiz gelse de paylaşmaya değer bir şey olabilir ve ummadığınız kadar trafik çekebilir.

  2. Ağ Oluşturma: Yeni insanlarla tanışmak, sizin gibi düşünen insanlarla bağlantılar kurmak blog sahibi olmanın en büyük artılarındandır.

  3. Şöhret: Popüler olmak için de blog açılabilir. Ziyaretçilerinin artmasını sağlayan bloggerlar kitap ve film teklifleri alabiliyor.

  4. Kayıt Tutmak: Günlük hayatınızdan bahsettiğiniz kişisel bir blogla, yıllar boyu geçtiğiniz yolların kaydını tutmuş olursunuz. Albümlerinize bakmayı seviyorsanız hemen bir blog açıp yazmaya başlayabilirsiniz.

  5. Gelişim: Blog açmak ya da site kurmak; yeni şeyler öğrenmenizi sağlayan, yazma yeteneğinizi ve iletişim becerilerinizi artıran, sosyal medyayı dijital pazarlama tekniği olarak etkin kullanma becerinizi geliştiren avantajlar barındırır.